loader image
MAL-STUDIO GRUPA FILMOWA
ZAPRASZA

Aktualności

Dowiedz się więcej o najnowszych trendach w filmowaniu ślubnym na sezon ślubny 2021 – 2022.

Dowiedz się więcej o najnowszych trendach w filmowaniu ślubnym na sezon ślubny 2021 – 2022.

Wszyscy zastanawiamy się, jak uwiecznić niezapomniane i długo wyczekiwane może dzień ślubu. Zdjęcia ślubne są dziś czymś niezwykle popularnym i banalnym, ale pozostają nieodłączną częścią świętowania każdej pary – otwarcie wymiany obrączek, podniesienie rąk panny młodej po podpisaniu, pierwszy kawałek tortu, namiętny taniec i wiele innych ekscytujących występów. Wszystko to z biegiem czasu pozostaje zapomniane i ukryte głęboko w pudełku w Twoim domu. Piękne wspomnienie, które rzadko pamiętamy przez lata.

Wideo ślubne uwieczniają wszystkie te momenty, które szybko utrwalają na zdjęciach – wymianę obrączek, uniesienie panny młodej na ręce i wyprowadzenie jej z sali rytuałów, podpisywanie się, gratulacje, pierwszy taniec, uśmiechy i radość z imprezy. Tworzy ponadczasowe wspomnienia i utrwala najpiękniejsze chwile Twojego ślubu.

Jeśli czytasz ten artykuł, z pewnością planujesz już, jak będzie wyglądał Twój ślubny film i starasz się wymyślić jego najlepszy wygląd, aby Twój film nie wyglądał sucho, niesmacznie, a nawet nieciekawie. Możesz nawet zastanawiać się, który filmowiec ślubny wybrać na ten wyjątkowy dzień. Ważne jest, aby wiedzieć, że nagranie wideo tego wyjątkowego dnia musi zostać powierzone osobie doświadczonej, aby mieć niezbędną jakość, kreatywność, ale także móc na zawsze zachować radość i szczęście w dniu ślubu.

Trendy w kinematografii ślubnej 2022 – 2023

Aby jak najbardziej sprostać temu wyzwaniu, czas zapoznać się z najpopularniejszymi trendami stosowanymi w kręceniu ślubnych filmów w minionym 2021 roku.

Uchwycenie najgorszych, a nawet brutalnych chwil

Kłótnia pary młodej z jednym z gości, ulewny deszcz z piorunami i silnym wiatrem, mimowolne pijaństwo, reakcja rodziców chrzestnych lub rodziców pary, gdy zostają ogłoszeni mężem i żoną. Przemówienie ojca pana młodego – wyobraź sobie, że nazwał pannę młodą złym imieniem. Takie pęknięcia również występują. Możesz wydać 100 000 zł i więcej, ale to, co wszyscy twoi bliscy zobaczą w twoim ślubnym wideo, to jak matka panny młodej zemdlała w restauracji.

Wszystko to byłoby prawdziwą katastrofą nawet dla najściślejszego i perfekcyjnie zorganizowanego wesela. Nawet niespodziewani goście sprawiają, że dzień jest naprawdę magiczny i niezapomniany. W końcu wraz ze ślubem para zaczyna wspólne życie. Warto więc pamiętać zarówno o tradycyjnych, jak i komicznych momentach uroczystości weselnych.

Kręcenie krótkiego filmu ślubnego

Nikt oprócz Ciebie jako rodziny nie chciałby oglądać Twojego filmu ślubnego od samego początku. Ciekawym trendem jest rosnąca popularność. Wszyscy myślimy o tym, jak uwiecznić niezapomniane i długo wyczekiwane być może dzień ślubu. Zdjęcia ślubne są dziś czymś niezwykle popularnym i banalnym, ale pozostają nieodłączną częścią świętowania każdej pary – otwarcie wymiany obrączek, podniesienie rąk panny młodej po podpisaniu, pierwszy kawałek tortu, namiętny taniec i wiele innych ekscytujących występów. Wszystko to z biegiem czasu pozostaje zapomniane i ukryte głęboko w pudełku w Twoim domu. Piękne wspomnienie, które rzadko pamiętamy przez lata.

Film ślubny uchwycił wszystkie te momenty, które szybko utrwalają zdjęcia – wymianę obrączek, uniesienie panny młodej w ramiona i wyprowadzenie jej z sali rytuałów, podpisywanie, gratulacje, pierwszy taniec, uśmiechy i radość z imprezy. Tworzy ponadczasowe wspomnienia i utrwala najpiękniejsze chwile Twojego ślubu.

Aby być jak najłatwiejszym w tym wyzwaniu, nadszedł czas, aby zapoznać się z najpopularniejszymi trendami stosowanymi w kręceniu filmów ślubnych w ostatnich latach 2020.filmy o prostym czasie trwania do 5-6 minut. Każda scena wydarzenia jest wyświetlana szybko jako chwila, a następnie przesuwa się do przodu. Jeśli wolisz, możesz poprosić swojego kamerzystę ślubnego o zrobienie niezdarnego i nudnego filmu ślubnego z kilku długich godzin, który w ciągu kilku minut odtworzy najciekawsze i niezapomniane chwile. Jednak nic nie może lepiej opowiedzieć historii Twojego ślubu niż film ślubny.

Film ślubny w stylu retro, ale w nowoczesnym wydaniu

Nic dziwnego, że styl nagrywania ślubnych filmów wideo zmieniał się wielokrotnie w ostatnich latach. W 2020 roku tradycja kręcenia i edycji ślubnych filmów zmieniła się diametralnie, a nawet stała się nie do poznania. Najsilniejszym trendem w 2020 roku było to, by ślubny teledysk był kręcony w całości jako film niezależny. Film ślubny w stylu retro, ale w nowoczesnym wydaniu, jest uwieńczeniem trendu filmowania ślubó

w na czarno-białe filmy. Coś, co w XXI wieku wydawało się parze nudne. Zawsze możesz mieć film ze swojego ślubu, nakręcony w pełnej gamie kolorystycznej, ale czasami

dobrze jest sprawić, by dzień wyglądał staroświecko i zupełnie inaczej. Ciekawy sposób na odtworzenie najlepszych chwil w dniu ślubu, które wiele znaczą dla pary.

Ślub w dziennikarskim stylu

W 2020 r. coraz bardziej utrwaliła się tendencja niektórych par do nadawania ślubu wideo w stylu „dokumentalnym”. Jeśli chodzi o styl dziennikarski – jest to właściwie tylko uchwycenie wydarzeń na bieżąco. Filmowiec, który robi film w stylu dziennikarskim, uwieczni wydarzenia dnia tak, jak się faktycznie wydarzyły. Tak wygląda wideo podobne do wideo. Niektóre pary uważają, że ten „dokumentalny” styl montażu i kręcenia tworzy filmy, które są mniej „śliskie”. Ale nadal będziesz mieć piękno i elegancję.

Zamrażanie

Kilka ujęć ślubnych z elementami „zamrożenia” to nie taki zły pomysł. Kosztowałoby to dużo straconego czasu i nerwów, żeby goście „zamarli” chociaż na chwilę. Czasami jednak wynik nie jest taki, jakiego się spodziewałeś. Byłoby trudnym zadaniem dla twojego kamerzysty ślubnego pokazanie wszystkich gości razem. Następnie możesz wybrać momenty na film ślubny z panną młodą, panem młodym, rodzicami chrzestnymi, rodzicami i najbliższymi przyjaciółmi.

 

Nagrywanie wideo z drona

Pomysł z dronem zawieszonym w powietrzu nad Waszą ceremonią ślubną, zwłaszcza gdy odbywa się na zewnątrz, byłby, delikatnie mówiąc, pomysłem niekonwencjonalnym. Jednak drony, które są bardziej do zabawy, wykazują świetne wyniki. Drony mogą zarejestrować piękne ujęcia z ceremonii ślubnej, co byłoby trudne, a nawet niemożliwe do wykonania z ziemi przez kamerzystę ślubnego. Nie chodzi tylko o ujęcia, na których goście Twojej uroczystości gromadzą się pośrodku malowniczej ogrodowej części ogromnego zamku.

Montaż 3D w kinematografii ślubnej

Spośród wszystkich istniejących efektów wizualnych, 3D bez wątpienia oddaje najlepsze wspomnienia ze ślubu. Z tego powodu fotomontaż 3D zdjęć ślubnych stał się wiodącym trendem w wideo ślubnym w 2020 roku. Jeśli podoba Ci się ten niecodzienny pomysł, możesz umieścić montaż 3D w swoim wideo ślubnym, a nawet w swoich zdjęciach ślubnych. Jeśli chcesz, możesz wstępnie odtworzyć część swojego ślubu lub przyjęcia zaręczynowego i eksperymentalnie dodać montaż 3D do wstępnych scen.

Autor: